Recenze

[RECENZE] Tronsmart Element T6 Max: Bluetooth reproduktor s masivním 60 W výkonem, dotykovým ovládáním a parádním zvukem

Bluetooth reproduktor Tronsmart Element T6 Max působí papírově opravdu skvěle - obrovský 60 W výkon, krásná dotyková plocha, nabíjení přes Type-C nebo podpora hlasového asistenta. Je takový však i ve skutečnosti?

Ten náš jsme objednali od prodejce Geekbuying přímo z EU skladu, Díky čemuž jsme věděli, že nebude nutné doplácet další poplatky a na adrese bude do pár dní od objednání.

Pojďme se tedy podívat, zda reproduktor naplnil papírově lákavé očekávání.

Co nás zaujalo, co naopak zklamalo

pozitiva
  • Výkon 60 W
  • Ovládání dotykovou plochou
  • 360 ° zvuk
  • Rychlé a jednoduché párování
  • Parádní basy a podání zvuku
  • funkce TWS
  • zabudovaný mikrofon
negativa
  • Umístění tlačítka pro zapínání
  • Probouzení dotykové plochy
  • Krytka pro konektory snadno vypadává

Jednoduché balení

Už při prvotním pohledu na balení, ve kterém se Tronsmart Element T6 Max nachází, nám bylo jasné, že skutečně půjde o rozměrově pořádně velký reproduktor.

Po otevření balení jsme v něm našli kromě reproduktoru i návod, který je v angličtině, USB Type-C kabel, ochranné kapsa, 3.5mm audio jack kabel a reklamační papíry.

Při velikosti krabice jsme očekávali, že v balení bude přibalen i adaptér do zásuvky, ale mýlili jsme se.

Elegantní design, rozměry a hmotnost

Designu reproduktoru není co vytknout. Barevně byly použity černé a šedé odstíny, matné i lesklé prvky a jedno symbolické logo značky Tronsmart. Reproduktor má kulatý válcovitý tvar, díky kterému nám nabízí 360 ° zvuk.

Na vrchní straně reproduktoru najdeme velkou kulatou dotykovou plochu, na níž se nachází 5 dotykových tlačítek a několik na první pohled neviditelných LED indikátorů.

V dolní části reproduktoru se nachází pryžová krytka, pod kterou najdeme USB Type C konektor pro nabíjení, tlačítko pro zapínání a vypínání reproduktoru, DC port a 3.5mm audio jack port.

Reproduktor není lehký, ale hmotností se dá určitě považovat za snadno přenosný. Hmotnost reproduktoru je 1.98 kg, což znamená, že nejde o nejpohodlnější přenášení, ale problém to není. Rozměry jsou 140 x 140 x 193 mm (Š x D x V).

Připojení - jednoduché a rychlé

Reproduktor nabízí dvě možnosti připojení. Jako první je klasické připojení pomocí Bluetooth 5.0. Pro spárování stačí kliknout na tlačítko se symbolem Bluetooth, po kterém se rozbliká modrý LED indikátor a pomocí smartphonu ho připojíme.

Jako druhá, méně známá možnost připojení, je připojení přes NFC. Stačí aktivovat NFC na tvém smartphonu a přiložit ho na dotykovou plochu reproduktoru. Smartphone se s reproduktorem automaticky spáruje, ale komunikace později probíhá přes Bluetooth.

Čistý zvuk, nabité basy a 60 W v realitě

Pojďme se podívat na to nejdůležitější, jak vlastně v realitě hraje 60 W reproduktor? V jednoduchosti - hraje opravdu parádně. Má čistý zvuk, hluboké a zvučné basy a jeho maximální hlasitost rozproudí párty v celém domě.

Obrovský 60 W výkon má díky technologii SoundPulse ™. Kvalitě zvuku dopomáhá i fakt, že díky kulatému tvaru nabízí 360 ° zvuk. Díky výborně využitému prostoru jsou v reproduktoru umístěny 4 výškové reproduktory a jeden basový.

Zvuk a basy reproduktoru Tronsmart T6 Max nás překvapily nad očekávání a rozhodně ho doporučujeme lidem, kteří plánují ozvučit i větší prostory, případně vnější akce jako grilování, oslavy a podobně.

S tímto reproduktorem rozhodne ohromit a potěšíš i náročnější posluchače, nakolik zvuk je opravdu mimořádně kvalitní.

Dotyková plocha je praktická, ale něco jí chybí

Praktickým doplňkem při tomto reproduktoru je velká dotyková plocha umístěna na vrchní straně. Najdeme na ní 5 tlačítek, a to následující:

Přidávání hlasitosti, snižování hlasitosti, Bluetooth tlačítko, hlasový asistent a tlačítko pro vypínání a zapínání.

Nachází se zde i několik LED indikátorů, které vidno pouze při úkonech jako přidávání hlasu či párování přes Bluetooth.

Dotyková plocha působí prémiovou, ovládá se příjemně a její odezva je výborná. Je skvělým nástupcem fyzických tlačítek a zvykli jsme si na ni rychle, ale přece má své nedostatky.

Jako nedostatek plochy hodnotíme její probouzení "ze spánku". Při delším nepoužívání tlačítek obrazovka zhasne, čehož důsledkem je to, že tlačítka nejsou vidět.

Pro opětovné probuzení je třeba stisknout některé z tlačítek a právě zde nastává problém - není jejich vidět. Pro probuzení reproduktoru je tedy třeba několikrát mačkat náhodné místa, dokud se neprobere.

Hlasový asistent a telefonování

T6 Max nabízí také možnost ovládání pomocí hlasového asistenta. Pro jeho aktivaci je třeba pár sekund podržet tlačítko symbolizující hlasového asistenta.

Reproduktor má zabudovaný mikrofon a využívá klasického hlasové asistenta od Google, v případě iOS asistenta Siri nebo asistenta Cortanu.

My jsme testovali Google pomocníka a při používání zabudovaného mikrofonu jsme často naráželi na problémy, že nám ne vcelku rozuměl. Pro otestování mikrofonu jsme se rozhodli vyzkoušet reproduktor na telefonování.

Pomocí tlačítek víme hovor přijímat, rušit či ztišit. Telefonování přes tento reproduktor funguje parádně. Přes zabudovaný mikrofon je nás pěkně slyšet, i když jsme od reproduktoru dál a když jsme blízko, jde o téměř bezchybný zvuk.

Baterie, její výdrž a nabíjení

Při pohledu na velikost reproduktoru nám bylo jasné, že baterie co to vydrží. Nachází se v něm Li-ion baterie s velkou kapacitou 12 000 mAh.

Díky této kapacitě nám nabízí výdrž přibližně 20 hodin při 50% hlasitosti. Nakolik hraje reproduktor velmi hlasitě a čistě i na nižších úrovních hlasitosti, průměrně nám vydržel přibližně od 20 do 24 hodin.

Nabíjení probíhá přes USB Type-C a při úplně vybitém reproduktoru nám zabralo přibližně 6,5 hodiny pro úplné nabití.

Vyplatí se koupě?

Ano, vyplatí. Tronsmart Element T6 Max nabízí v nízké ceně skutečně krásný zvuk, snadné připojení, praktické ovládání dotykovou plochou a solidní výdrž baterie.

Značka Tronsmart si při tomto produktu dala opravdu záležet. Odkdy máme tento reproduktor v redakci, využíváme ho denně a vychutnáváme si jeho zvuk. Pokud tě reproduktor zaujal, koupíš ho zde:


kupónová cena
61,97 €
64,55 €
Kupón
GKBTS13

Více článků o bláznivých čínských výtvorech posíláme i e-mailem. 👇

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *