základní info

vznik společnosti
2007

sídlo společnosti
Šen-čen (Čína)

Popularita obchodu
Střední

LightInTheBox je čínský prodejce se zaměřením na elektroniku, levné vychytávky a zejména oblečení. Společnost provozuje i další e-shop, který je dostupný na adrese www.miniinthebox.com. Obchod na trhu působí od roku 2007 a jeho popularita je spíše průměrná. Nejběžnějším způsobem platby je PayPal a platba kartou, ale v nabídce je i přímý bankovní převod či Western Union. Zákaznická podpora prodejce je spíše průměrná, jako výborná. Doručení balíčků je spolehlivé. K dispozici je přepravní metoda Priority Line, při níž dodání trvá jen 4 - 7 pracovních dní. Prodejce za poplatek nabízí pojištění vůči celním poplatkům a DPH, které vyřídí za zákazníka. Mezi největší benefity tohoto obchodu patří nárazové akce, kdy je možno produkty zakoupit výrazně levnější než u konkurenčních prodejců. LightInTheBox je skvělou volbou právě v případě nárazových slev, jinak jsou ceny na stránce přehnaně vysoké. Nákup se tak vyplatí jen s kupónem nebo v případě slev.

pozitiva
  • Možnost platby přes PayPal, kterou vysoce doporučujeme
  • Doprava Priority Line s délkou dodání jen 4 - 7 pracovních dní
  • Možnost pojištění zboží vůči celním poplatkům (za příplatek)
  • V případě nárazových slev nebo kuponů jsou ceny výrazně nižší než u konkurence
  • Web je dostupný v mnoha jazycích, včetně češtiny
negativa
  • Zákaznická podpora sice reaguje na problémy, ale třeba na ně tlačit
  • Prodejce výrazně ztratil důvěru zákazníků během loňských obrovských problémech s doručením balíků do Evropy. Nedoručených bylo asi 400 balíků, přičemž zákazníci byli bez peněz více než 3 měsíce. Nakonec však e-shop všem dotčeným peníze vrátil
  • Ceny bez kupónů / slev jsou prostřelené
  • Slabá produktová nabídka z EU skladu
Doprava

Postal Service - No Tracking

Běžný balík bez sledovacího čísla. U produktů nad 22 € bude váš balík zastaven na celnici. Vhodné pro levné produkty. Doručení při tomto způsobu dopravy trvá přibližně 11 až 19 dní.

Prioritní řádek

Nejvýhodnější způsob dopravy do Evropy. Při této dopravě neplatíte žádné další poplatky a cena produktu je výsledná. Balík má sledovací číslo. Doručení trvá přibližně 4 až 7 pracovních dní.

Postal Service - Tracking

Běžný balík se sledovacím číslem. U produktů nad 22 € bude váš balík zastaven na celnici. Vhodné pro levné produkty. Doručení trvá přibližně 11 až 28 pracovních dní.

Expedited Express

Běžný balík se sledovacím číslem. U produktů nad 22 € bude váš balík zastaven na celnici. Vhodné pro levné produkty. Doručení trvá přibližně 3 až 7 pracovních dní.

výběr

Elektronika

Oblečení & móda

spotřebiče

Dům & zahrada

Auto & Moto

Hračky

Šperky

nářadí

platební metody

kartou online

paypal

Převodem na účet

dobírka

Majetek 1

GPay