Recenze

[RECENZE] Kospet Prime jsou šílené smart hodinky s dvěma fotoaparáty a 1260 mAh baterií

inteligentní hodinky Kospet Prime nabídnou velmi lákavý poměr cena / výkon. 1,6 palcový displej je doplněn o dvojici fotoaparátů, podporu SIM karty včetně vybraných LTE sítí a velkou 1260 mAh baterii. Jak obstály v našem testu si můžeš přečíst v právě začínající recenzi.

Pokud si chceš i ty zakoupit hodinky Kospet Prime, v prodeji jsou aktuálně prostřednictvím známého e-shopu Gearbest.com za částku od 133,15 eur / 3395 Kč.


kupónová cena
148,36 €
148,36 €
Kupón
Výprodej

Jednoduché a praktické balení

Balení menších rozměrů zahrnuje tmavou papírovou obálku a tvrdou krabičku bílé barvy. Po jejím rozložení se na vrchu nacházejí samotné hodinky přelepeny ochrannou fólií osazené v měkké pěně.

Pod hodinkami se nachází ještě příslušenství v podobě microUSB kabelu k nabíjení a kolébka pro nabíjení hodinek s microUSB koncovkou.

Hodinky pochopitelně přímo v balení přicházejí i se silikonovým řemínkem a kovovou přezkou. Jde o poměrně široký 24 mm řemínek a evokuje pánskou verzi. Tento řemínek má však standardní uchycení av případě potřeby je možná jeho výměna za libovolný jiný. Balení obsahuje také šroubovák.

Velké hodinky s kvalitním zpracováním

Samotné zpracování hodinek je na velmi dobré úrovni. Tělo hodinek má kovové prvky na přední, ale i zadní straně, ale jeho povrchová úprava je většinou plastová. Nejde však vysloveně o nevýhodu, všechny součásti spolu příkladně lícují a hodinky jsou hodné své cenové kategorie.

Dokonce nabízejí certifikaci IP 67 pro zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. Kromě zmíněného řemínku jsou silikonové resp. pogumované prvky i na těle hodinek, jde například o funkční tlačítka. Rozměry hodinek se zastavili na hodnotách 28 x 5,08 x 1,85 cm, hmotnost činí 83 gramů (včetně řemínku).

Přední strana je domovem velkého 1,6 "AMOLED displeje spolu s kovovým orámováním a nechybí ani přední fotoaparát. Ten je možné využít k odemykání tváří, ale i na jednoduché "self" fotografie.

Displej je krytý ochranným sklem, avšak jeho odolnost je srovnatelná se smartphony. Pokud tedy zachytíš hodinkami nějakou ostřejší hranu nebo drsný povrch, jemným škrábancům se nevyhneš.

Levá strana je prakticky prázdná, nachází se zde pouze mikrofon. Pravá strana je bohatší, a obsahuje druhý, tedy postranní fotoaparát pro fotografování okolí, tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí hodinek, tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku (je možné ho přizpůsobit), a také reproduktor.

Ano, hodinky nabízejí i průměrný zvukový výstup, přičemž majitel hodinek si to všimne už při prvním zapnutí, které doprovází znělka.

Horní a dolní hrana má plastové výstupky pro upevnění řemínku. Zadní strana následně obsahuje piny pro nabíjení hodinek, senzor pro měření srdečního tepu a kovová zásuvka, kterou je možné uvolnit přibaleným šroubovákem. Pod ní se nachází slot na SIM kartu, tedy hodinky mohou fungovat i samostatně bez smartphonu.

AMOLED displej má své "ale"

Použití AMOLED panelu je rozhodně chvályhodné, ať už po stránce barevného podání, nebo šetrnosti k baterii. 1,6 "dotykový panel však nabízí pouze rozlišení 400 x 400 pixelů a toto poměrně slabé rozlišení je cítit zejména při bližším prohlédnutí hodinek.

Jistě, neočekáváme jemnost na úrovni smartphonu, pokud bychom se však v další generaci dočkali o něco jemnějšího panelu, šlo by o skvělé vylepšení.

Ruku v ruce s rozlišením by mohl výrobce zdokonalit i maximální jas hodinek. Jejich čitelnost byla jemně problémová zejména za silnějšího denního světla. Čas a datum pravděpodobně zjistíš, ale číst delší zprávy nebo prohlížet web již bylo problémové.

Na druhé straně minimální jas byl v pořádku, hodinky neoslnily ani v úplné tmě. Displej nenabízí automatickou regulaci jasu.

Čtyřjádrový procesor, 3 GB RAM a 32 GB úložiště

Přestože jde o segment inteligentních hodinek, technické specifikace připomínají spíše nějaký ten levnější smartphone. Kospet Prime ve svých útrobách ukrývají čtyřjádrový procesor MediaTek MT6739, 3 GB RAM či 32 GB interního úložiště.

To se sejde jako v případě ukládání multimédií, tak i z důvodu plnohodnotného systému Android.

Z dalších funkcí nechybí Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a / b / g / na 4G modul, včetně podpory SK / CZ LTE sítí. Hodinky se však občas "zadýcháte", nejde o nic mimořádného, ​​avšak jako budoucí uživatel musíš občas počítat s čekáním 1-2 sekund ke spuštění určité funkce.

Odemykání tváří je rychlé, fotografie slabé

Právě netradiční funkcí těchto hodinek je dvojice fotoaparátů. Jde o 2 MPx senzor primárně určený pro odemykání tváří a 8 MPx senzor pro vytváření fotografií. Odemykání tváří pomocí 2 MPx fotoaparátu vůbec není špatné, výrobce garantuje rychlost už od 0,1 sekundy.

Záleží sice od okolních světelných podmínek, odemykání je však opravdu rychlé, sporná je bezpečnost a ověření takové funkce, podobně jako v případě smartphonů. V dané cenové kategorii je však vítaná už jen přítomnost takové funkce.

Originální fotky v plném rozlišení jsou k dispozici na následujícím odkazu.

Boční 8 MPx senzor nabízí jen základní kvalitu fotografií, jde spíše o fotoaparát vhodný na mimořádné situace, než na pravidelné fotografování. Záběrem chybí ostrost a obsahují šum. Hodinky však obvykle nejsou nástroj primárně určený na fotografii, a tak to výrobci nevyčítá. Jde opět o neobvyklou funkci v dané cenové kategorii.

Fitness funkce jsou bohaté

Inteligentní hodinky dnes už doslova musí nabízet fitness a monitoring funkce na úrovni fitness náramků. Ani v tomto případě nechybí ve výbavě GPS či GLONASS, počítání kroků, měření srdečního tepu či monitoring sportů. K dispozici je například basketbal, stolní tenis, badminton, běh, chůze, cyklistika, fotbal či skákání přes švihadlo.

GPS lokalizace byla v rámci možností přesná, časově náročnější bylo jen její spuštění a prvotní lokalizace. Obdobně funguje i monitoring sportů, prvotní nastavení vyžaduje čas, samotný monitoring fungoval správně.

Aplikace pro hodinky není dokonalá

Fitness funkce si iz pohledu statistik přímo vyžadují vhodně optimalizovanou mobilní aplikaci. V tomto případě je k dispozici aplikace WiiWatch 2, pomocí které se hodinky párují přes QR kód. Samotné párování je poměrně rychlý proces, což hodnotíme pozitivně.

Aplikace je dostupná pro systémy Android a iOS. Už její slabé hodnocení v obchodě však naznačuje, že právě toto je prostor, kde by měl výrobce zapracovat.

Titul WiiWatch 2 by si zasloužil lepší optimalizaci, často hodinky odpojuje a je třeba opětovné spárování. I na to se navíc několik sekund čeká, při každodenním používání to není moc příjemné. Prostředí aplikace je jednoduché, možná až příliš a nabízí několik možností nastavení či jednoduché statistiky.

Plnohodnotný Android 7.1.1

Hodinky nabídnou plnohodnotný systém Android 7.1.1 nugát, který je upraven pro použití na hodinkách. Nejde tedy o systém WearOS, což je škoda. Nechybí specifické ciferníky, které si lze podle nálady vyměnit, ale také menu s aplikacemi, které až příliš náramně připomíná prostředí watchOS od Apple.

Tento design je však naštěstí lze přizpůsobit na standardní seznam aplikací.

Systém jako takový funguje spolehlivě, jak však již bylo zmíněno, hodinky občas zaváhají a je třeba nějakou tu sekundu počkat. Potěší aplikace pro fotoaparát, galerie fotografií, vlastní obchod s aplikacemi, ale nechybí ani služby Google jako Maps či Hlasové vyhledávání Google.

Z dalších funkcí potěší nahrávání hlasu, správce úložiště, možnost odesílání fotografií do smartphonu či skupina funkcí sloužící pro optimalizaci hodinek.

Možnost vložení SIM karty, 4G připojení

inteligentní hodinky Kospet Prime obsahují i ​​slot pro jednu nánosů kartu. Možnost vložení SIM karty je doplněna io softwarové aplikace pro kontakty, telefonování, posílání SMS zpráv, či webový prohlížeč, jehož prostřednictvím je možné využít 4G připojení.

Zoznam podporovaných LTE frekvencií je nasledovný: B1/3/5/7/8//12/17/20 (2100/1900/1800/50/2600/900/700/700/800).

Baterie má až 1260 mAh

Překvapivá je kapacita baterie, a to až na úrovni 1260 mAh. To je hodnota blížící se pomalu k smartphonem a výrobce je na tuto hodnotu patřičně hrdý. Deklaruje 3-5 dní používání na jedno nabití. Samozřejmě, závisí i od používání, při častém využití GPS polohy nebo fotoaparátu baterie klesá o poznání rychleji.

V našem standardním testování jsme se drželi na úrovni přibližně 5 dní na jedno nabití, hodinky navíc stále ukazovaly 11% baterie. Testování zahrnovalo využívání notifikací, statistiky ujetých kroků, příležitostné fotografování a přibližně 30 minutové využití GPS polohy.

Nabíjení však bylo poměrně rychlé a trvalo něco přes hodinu, a to na plnou kapacitu.

Závěrečné hodnocení: Kompromisy a nízká cena

Kospet Prime jsou velké a dobře vybavené inteligentní hodinky. Zároveň však jde o jakýsi hybrid mezi fitness náramkem, inteligentními hodinkami a smartphonem. Jako fitness tracker postačují, jak inteligentní hodinky potřebují zdokonalit optimalizaci, smartphone dokáží nahradit jen částečně.

Stejně tak je nutná i softwarová optimalizace aplikace WiiWatch 2. Pokud si však uživatel, který zvládne tyto kompromisy a chceš hodinky se systémem Android v ceně okolo 130 eur, tento model je volba rozumu.

Celkové hodnocení: 85%

+ PLUSY: Nízká cena, fitness funkce, 1260 mAh baterie, 2 fotoaparáty

- MINUSY: Slabší AMOLED panel, slabé fotoaparáty, aplikace pro spárování, občas čekání na odezvu systému

Pokud chceš i další slevy na produkty, přihlaš se k odběru našeho newsletteru. ⬇

související příspěvky

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *