zařízení

OnePlus TV oficiální: Nový prémiový smart televizor s Android TV a 50 W reproduktory

společnost OnePlus představila jen před pár minutami na své tiskové konferenci nový prémiový smart televizor pod názvem OnePlus TV. Nabídne množství inteligentních funkcí, zabudovaný soundbar, systém Android TV nejnovější generace, ale i ovládání prostřednictvím mobilního telefonu.

Oxygen Play a obrovské množství funkcí

Nový prémiový televizor nabídne 55 "úhlopříčku svého 4K QLED panelu, který obsahuje i technologii Dolby Vision a HDR10 +. Minimalistický design novinky podtrhují i ​​velmi tenké rámečky kolem obrazovky.

Více technických detailů o samotné obrazovce neznáme, avšak OnePlus tvrdí, že barevný rozsah mezi konkurenčními QLED modely bude nejlepší v rámci své třídy.

Vestavěný "soundbar" přináší 8 reproduktorů, přičemž výkon se zastavil na hodnotě 50W a nechybí ani technologie Dolby Atmos. Výrobce prezentuje tuto novinku jako benefit, při kterém zákazník nemusí dokupovat kvalitní audio systém k televizoru zvlášť.

Pokud není "soundbar" aktuálně využíván, je možné ho zasunout za obrazovku v rámci těla televizoru. Stejně na zadní straně je ukryta pod krytem série standardních televizních konektorů.

Zatím jen pro indický trh

Po stránce softwaru nechybí Android TV ve své aktuální verzi s podporou Google pomocníka a asistenta Amazon Alexa. Televizor lze ovládat prostřednictvím kompaktního dálkového ovládání s minimem tlačítek, nebo prostřednictvím aplikace OnePlus Connect v mobilním telefonu.

Telefon navíc může sloužit jako "trackpad" pro ovládání systému na obrazovce. Služba Oxygen Play následně umožní plynulé přehrávání obsahu na televizoru.

Novinka v podobě inteligentního televizoru OnePlus TV je zatím uvedena pouze pro indický trh. CEO společnosti OnePlus Pete Lau však informoval, že se budou snažit přinést model OnePlus TV i do Číny, na trh Severní Ameriky, a také do Evropy.

V rámci Indie bude k dispozici verze televizoru OnePlus TV Q1 (Pravděpodobně bez "SoundBar") za částku 69 900 indických rupií (978 eur) a verze OnePlus TV Q1 Pro za částku 99 900 indických rupií (1398 eur).

zdroj: theverge.com

související příspěvky

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *